SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

DROZDOV

 

Oslavy 120.let od založení SDH Drozdov 13.6.2015

V roce 2015, přesně 28. dubna, tomu bylo 120 let od první valné hromady Sboru dobrovolných hasičů Drozdov, na které byli zvoleni vedoucí činitelé sboru a sbor tím byl uveden v činnost.
Oslavy tohoto výročí byly naplánovány na sobotu 13. 6. 2015. Tento slavnostní den s námi přijeli oslavit dobrovolní hasiči okolních sborů, z Cerhovic, Tlustice, Záluží, Žebráku, ale i dobrovolní hasiči z Cheznovic, Zbirohu a malí Soptíci z Kralovic. Pozdravit nás přijeli i hasiči HZS Hořovice. Hasičská auta se začala sjíždět po 9 hodině ranní. V 10 hodin jsme na slavnostní schůzi přivítali zástupce Okresního sdružení hasičů v Berouně, jednotlivých sborů i starostu obce a zástupce složek obce. Schůzi vedl pan Richard Nový. Starosta SDH pan Luboš Homolka přečetl svůj projev, kde shrnul činnost sboru od založení po současnost. Naši slavnostní schůzi pozdravil starosta Okresního sdružení hasičů pan Josef Štětka a ocenil náš sbor pamětní medailí za příkladnou práci. Starosta obce, pan Pavel Sládek, po svém projevu předal jménem Obecního úřadu starostovi Sboru prapor a pamětní stuhu. Po ukončení schůze se konal průvod k pomníku padlých, kde byl položen věnec a zazněla státní hymna.
Poté byl prostor na oběd a občerstvení. Počasí nás trochu pozlobilo, když po dvanácté hodině začala bouřka a prudký déšť. Jakmile se počasí utišilo, začaly ukázky hasičských dovedností.
Nejprve vystoupili malí Soptíci z Kralovic, kteří nám ukázali, při jakých událostech hasiči, jak profesionální, tak dobrovolní, pomáhají. Ukázka s názvem "Co hasiči dělají", bylo pásmo 6 druhů hasičských zásahů s hudbou (bytový požár, chemická havárie, povodeň, likvidace nebezpečného hmyzu, dopravní nehoda, odstranění stromu po vichřici). Děti sklidily veliký potlesk.
Poté přijeli se svojí starou ruční stříkačkou taženou koňmi hasiči ze Záluží, kteří uhasili hořící domek.
Zbirožští hasiči zachránili zraněného po havárii, ke kterému se museli dostat rozstříháním automobilu. A nakonec hořící automobil uhasili hasiči ze Žebráku.
Po ukázkách byly k dispozici hasičské automobily, které si návštěvníci mohli prohlédnout nejen z venku, ale i zevnitř. Od 9 do 18 hodin byla otevřena výstava historie Sboru, od založení Sboru po období Požární ochrany až po současnost. Byly vystaveny hasičské obleky historické i novodobé.
Bylo možno si zakoupit brožuru o historii Sboru a také pamětní půllitr, který si stále můžete zakoupit na Obecním úřadě Drozdov.
Od 11 do 17 hodin hrál u hasičské zbrojnice orchestr Litavanka, poté „Pavouk“ a od 19 hodin hrála k tanci i poslechu kapela Šlapeton. Pro děti byl po celý den připraven skákací hrad.
Naše akce probíhala současně s dalšími akcemi v obci. ZŠ a MŠ Drozdov slavila 110 let od založení a přijeli i fotbalisté a hasiči ze spřátelené obce Drozdov, okr. Šumperk.
10.07.2015 18:00:43
sdhdrozdov
Zásahová jednotka

Zásahová jednotka

20180616_174231o.jpg
stará garda

stará garda

Zálužský pohár vítězů 2017.jpg
Masopust 2019

Masopust 2019

Hasiči - pro někoho slovo, pro nás rodina
Expozice požární ochrany umožňuje návštěvníkům nahlédnout do historie vzniku a vývoje dobrovolné a profesionální požární ochrany.
oficiální informační server sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska
BESIP - celé TV spoty
Ohnisko žhavých zpráv...
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one